Актуално

Първата ракета на България Григор Димитров победи световния номер 6 Стефанос Циципас и ще играе ФИНАЛ в Париж на престижния Мастърс 1000 турнир!

Българинът надделя с 2:1 сета в балканския сблъсък за 2 часа и 34 минути игра (6:3, 6:7(1), 7:6(3). На финала Григор ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал – Новак Джокович срещу Андрей Рубльов (по-късно днес).

Димитров надделя, въпреки че имаше два пъти по-малко асове от опонента (6 срещу 12). Гришо записа и повече двойни грешки при 2:1. Въпреки това така и не бе пробит в нито един гейм от всичките, като единственият загубен сет дойде след тайбрек.

Циципас имаше и по-висок процент вкаран първи сервис (69 срещу 67), но взе 51/70 при точките си там (73%), докато 32-годишният хасковлия грабна 51/65 (78%). При втория сервис Димитров спечели 78% от точките си (25/32), докато Стефанос – 69% (22/32).

Григор отрази всяка точка за пробив, открила се пред съперника (4), но отсреща гъркът отговори с почти същото. Той се справи с 4 от 5-те шанса, които Димитров имаше. Уинърите в мача бяха осезаемо в полза на Гришо – 42 срещу 31. Двамата допуснаха малко двойни грешки – 10 за българина и 13 за гърка.

По подобие на вчерашния мач (срещу Хуберт Хуркач) и тук Григор записа пробив при първото подаване за съперника. Гришо поведе с 2:0, а до края на сета бе стабилен и не даде нито една точка за пробив за Циципас.

Във втория сет Стефанос също не стигна до точка за проби, а Гришо на свой ред пропиля две в деветия гейм (два „скрити мачбола). В крайна сметка никой не поддаде, но тайбрекът се разви кошмарно за българина, който взе само една точка.

Ключовият момент в третия сет бе в третия гейм. Тогава Григор отрази цели четири точки за пробив пред съперника, включително и две поредни при 15:40. Във всички останали геймове подаващият нямаше особени трудност.

Решаващият тайбрек този път се разви приказно за Димитров, който поведе с 5:0. Макар и да пропусна два мачбола (първият от които на собствен сервис), накрая записа още един минипробив и сломи силния съперник.

mediamall.info

Проверете също

Томислав Дончев: Боя се, че на г-н Радев не му харесва нито едно управление, различно от неговото

За да доведат до резултат конституционните промени, ще трябват още много усилия. Това заяви в …